Tüm Tweetler Kayıt Altında


Sosyal ağların, kullanıcılarının fotoğraflarını kendi istekleri ve bilgileri dışında kullandığı haberlerinin ardından şimdi de doğrudan sosyal ağ olarak olmasa da bir araştırma sonucunda ortaya çıkan bir programın Twitter üzerinden atılan tüm tweetleri  konum bilgileriyle birlikte kaydettiği ortaya çıktı.

Sosyal ağların günümüzde vazgeçilmez ve ciddi anlamda bağımlılık yapan bir olgu haline gelmesi, çeşitli araştırmaların da sosyal ağlar üzerinde yoğunlaşmasına sebep oluyor.  MIT ve Harvard Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan yeni bir uygulamayla, tüm dünya genelinde atılan tweetlerin dünya haritası üzerinde gösterilebilmesine imkan veriyor. Bu haritada sosyal ağların kullanım alanını oldukça net bir şekilde gösteriyor.

Dünya geneline bakıldığında okyanuslarda ve kutuplarda bile yer yer tweet yoğunluğunun görülmesi sosyal ağların kolay kolay vazgeçilmeyeceği fikrini destekler nitelikte. Yine de sosyal ağ kullanıcılarının kişisel bilgilerini girerken bir kez daha düşünmesini ve sosyal ağları hayatlarında nasıl konumlandıracaklarını düşünmesi gerekir.

Uygulamaya ulaşmak için tıklayınız.

Reklamlar

17 Mayıs 2013 tarihinde Genel içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: